Pagina's op deze website
Home
Foto's
Contact
Bijgewerkt op:
31 juli 2018

Meerkamp Mannen
Periode 1945-1972


Toelichting foto Foto
Schiphol, 28 oktober 1956, Eef Kamerbeek staat voor het vliegtuig dat hem naar de Olympische Spelen van Melbourne gaat brengen.
Het zal een zwarte bladzijde worden in zijn carrière.

Op 19 augustus is Eef Nederlands kampioen 10-kamp geworden met 6487 punten, iets onder de eis van 6500 p.
Drie weken later op 9 september wordt Eef Nederlands kampioen in Rotterdam met 6509 punten. Weer een Nederlands record en de eis voor Melbourne is gehaald.
Eef staat op een geschoonde wereldranglijst rond plaats 15.

Op 6 november besluit het NOC niet deel te nemen aan de Spelen van Melbourne, vanwege de Russische inval in Hongarije. Eef krijgt de opdracht onmiddellijk terug te keren naar Nederland.
De wedstrijd in Melbourne wordt gewonnen door Campbell met 7937 punten, voor Rafer Johnson met 7587 p. en Valeri Kuznetsof met 7465 p. De Duitsers Martin Lauer en Meier worden vijfde en zesde met resp. 6853  p. en 6773 p. De Fin Lassenius wordt zevende met 6565 p.
nederlandse olympische ploeg naar melbourne
Eindhoven, sportpark Aalsterweg,  3 augustus 1958, Nederlandse kampioenschappen meerkamp.
Eef Kamerbeek (PSV) wordt kampioen 10-kamp met een record van 6637 punten: 11.2 sec., 6,18 m., 13,32 m., 1,60 m., 51.8 sec., 14.9 sec., 40,36 m., 3,60 m., 61,26 m. en 4:32.6 sec.
Na de eerste dag gaat Herman Timme (Kimbria) aan de leiding met 3537 punten, voor de licht aan zijn enkel geblesseerde Kamerbeek met 3364 punten.
Herman Timme wordt tweede met 6093 punten, waarna volgen  Klaassens (Quick Nijmegen) 5156, Huub Fischbuch (Minerva) 4780, Harrie Joacim (HAV Haarlem) 4656, Piet Olofsen (Hollandia Hoorn) 4515 en Wim Krijnen(VIF Hilversum) 4229.
 
Op de Europese kampioenschappen in Stockholm op 20 en 21 augustus wordt Kamerbeek zesde met 6784 punten, weer een record. Winnaar Kuznetsov uit Rusland haalt 7865 punten.
kamerbeek nk 10k 1958
Londen, Hurlingham Park, Fulham, 21 augustus 1959, meerkampinterland Groot Brittannië - België - Nederland.

Eef Kamerbeek wint de tienkamp met een record van 6985 punten: 11.5 sec., 6,75 m., 13,62 m., 1,73 m., 50.7 sec., 14.8 sec., 42,78 m., 3,60 m., 61,18 m. en 4:40.7 sec.
kamerbeek 1959 londen
                      ver
Londen, Hurlingham Park, Fulham, 22 augustus 1959.
Op de tweede dag wint Herman Timme zijn  serie 110m horden in 15.7, voor de Engelsman H. Williams in 16,5  en de Belg Adhémar Schoufs (startnr. 4) in 17,0.
Herman eindigt op de tweede plaats met 6214 punten, een pr.
timme 1959 londen
Londen, Hurlingham Park, Fulham, 22 augustus 1959. 
Wim Thissen  werpt de discus 37,52 m. en wordt in de totaaluitslag zevende met 5303 punten.
wim thissen fulham
                      1959
Vlaardingen, sportpark Vijf Sluizen, 6 september 1959, Nederlandse kampioenschappen tienkamp.
Het wordt voor Eef een memorabele wedstrijd.
Hij verbetert zijn Nederlands record en brengt het op 7103 punten, hij wint niet de 110m horden en weet maar één geldige discusworp te maken.
Zijn prestaties: 11.4 sec., 6,86 m., 13,69 m., 1,76 m., 51.3 sec., 14.9 sec., 41,09 m., 3,7x m., 58,78 m., 4:25.3.
Herman Timme (Kimbria)gaat na de eerste dag aan de leiding en weer verliest hij  o.a. op discus, polsstok en speer te veel punten op Kamerbeek.  Herman wordt tweede met een PR van 6398 punten.
Daarna volgen Jelle (atletieknaam Jeltjo) Doornbosch (Haarlem) 5925 p., Jan Parlevliet (V&L) 5649 p., Peter Nederhand (ALO, wint de 110mh in 14.8) 5498 p., Harrie Joacim (HAV Haarlem) 5274 p., Joop Vissers (HAV Haarlem), Wim Krijnen (VIF), Huug Fischbuch (Minerva), Piet Olofsen (Hollandia), op de negentiende plaats Ton Eijkenboom (ALO), in totaal 21 atleten.
vlaardingen 1959 nk kamerbeek
Amsterdam, Kruislaan, 25 juni 1960, meerkamp interland Nederland - België - Groot-Brittannië.
Eef Kamerbeek ontbreekt door een kleine liesblessure en Timme, Doornbosch en Thissen nemen het op tegen de Belgen en de Britten.
Herman Timme springt 6,70 m. ver en gaat na de eerste dag aan de leiding met 3857 punten.
herman timme ver
Amsterdam, Kruislaan, 26 juni 1960.
Eef Kamerbeek beperkt zich tot het filmen van Herman Timme.
Herman werpt de discus 41,55 m. en laat zien, niet alleen op dit nummer, maar ook op de overige nummers van de tweede dag, grote vooruitgang te hebben geboekt.
De vooruitgang van Herman is vooral het gevolg van zijn samenwerking met Eef, de ondersteuning van de Duitse trainer Eduard Rüssmann (aanwezig op deze wedstrijd)  en de sprinttraining bij de Nederlandse trainer Tinus Osendarp.
kamerbeek filmt timme 1960
Amsterdam, Kruislaan, 25 juni 1960.
Met de polsstok springt Herman Timme 3,60 m.
Uiteindelijk komt hij uit op 6787 punten en haalt hiermee de limiet voor uitzending naar de Olympische Spelen van Rome.
Tweede wordt de Belg Leopold Mariën met 6223 punten en derde Jelle Doornbosch met een pr van 5920 punten. Wim Thissen haalt 5245 punten.
Nederland wint de interland.
timme pols 1960
Vlaardingen, 7 augustus 1960, Nederlandse kampioenschappen tienkamp.
Eef en Herman gaan gelijktijdig over de horden, met op de achtergrond Jelle Doornbosch.
Na de eerste dag gaat opnieuw Herman Timme aan de leiding. Eef loopt echter een fabelachtige 110m horden in 14.3 (evenaring Nederlands record) tegen Herman 15.0 en heeft na 9 nummers het record al verbeterd. Tijdens de 1500m voelt Eef kramp opkomen en zet niet door op dit nummer. Uiteindelijk komt hij uit op 7195 punten,  tegen Herman 6992 (PR).
Jelle Doornbosch wordt derde met 6145 p. (pr), daarna komen Wim Krijnen (VIF) 5333, Servee Wijsen (Kimbria) , Ab van der Pol (Tempo), Rein Knol (Thor Kampen), Harrie Joacim (HAV Haarlem), Frans van der Heyden (AAC), Peter Blommesteyn (DOS), Huug Fischbuch (Minerva), uiteindelijk 24 deelnemers.

© Anefo, fotograaf Herbert Behrens  
eef
                      en herman over de horden
Rome, 28 augustus 1960
Op 27 augustus vertrekt de ploeg per vliegtuig naar Rome, de atletiekwedstrijden beginnen op woensdag 31 augustus, de tienkamp op maandag 5 september.
Eef staat achtste op de wereldranglijst, Herman staat op de 21e plaats.
Reeds op 29 augustus melden Nederlandse kranten dat Eef en Mary Bignal elkaar 'gevonden' hebben in het Olympisch dorp. Ook de internationale pers heeft het koppel ontdekt en zelfs het bondsblad De Athletiekwereld schrijft erover.
Het muisje zal nog een staartje krijgen.
bignal
Rome.
De Duitse trainer Eduard Rüssmann zet de laatste puntjes op de i en laat hier Herman en Eef de start doornemen.
timme kamerbeek oefenen start
Op 5 september om 9.00 uur begint de tienkamp.
Eef gaat uit de blokken op de 100m met links van hem Stulac (Canada) en rechts Rafer Johnson (USA) en Rhanawa (India).
Eef loopt 11.3. Herman Timme loopt de zelfde tijd.
kamerbeek start 100m
Het verspringen gaat bijzonder goed voor Eef, met 7,21 m. wordt hij derde.
Herman Timme springt 6,93 m.
kamerbeek verherman
                      timme ver
Het is tegen 10.30 uur in de avond, als de 400m wordt gelopen.
Eef loopt 51.1 sec. Herman 51,2 sec.
Na de eerste dag staat Eef 6e, Herman 10e.
kamerbeek 400m
Om half acht in de morgen lopen de tienkampers al op het inloopveld.
Eef loopt op de horden 14.9, de derde tijd.
Naast hem lopen Yuri  Dyachkov (Rusland), Brodnik (Yugoslavie) en Vassily Kuznetsov (Rusland).
kamerbeek 110mh
Herman Timme wint de zesde serie 110m horden in 15.7.
Links van hem  lopen  Muchitsch (Oostenrijk),  Randhawa (India) en Bock (Duitsland).
timme 110mh
11 september is de laatste dag van de Spelen met 's avonds de sluiting, waarbij Eef Nederland vertegenwoordigt.
Daarvoor hebben de mannen hun spullen gepakt.
Zij kunnen tevreden zijn.
Eef is met 7236 punten vijfde geworden en heeft weer het Nederlands record verbeterd.
Herman wordt vijftiende met 6206 punten.
Vanaf nu zal Nederland, met ups en downs, meedoen in de wereld van de tienkamp. 
kamerbeek timme
                      koffers pakken
Op 12 september arriveert de Nederlandse ploeg op Schiphol en moeder Kamerbeek verwelkomt haar zoon.
Eind september pakt Eef opnieuw zijn tas en gaat samen met Mary Bignal naar Lagos in Nigeria. Mary is opgenomen in het  British Commenwealth and United States team en zij dringt er op aan dat Eef mee mag naar Nigeria. De naam van het team verandert daardoor in "Overseas Olympic team". Eef werpt daar met de discus een pr met 45,86 m. en loopt ook nog horden.
Na zijn thuiskomst wordt Eef uitgenodigd op de directie etage van het Philips hoofdkantoor. De Philips directie is niet zo ingenomen met zijn relatie met Mary.
Eef concentreert zich weer op de tienkamp.
Jaren later in een interview in de Sunday Times herinnert Mary Bignal zich Eef nog. 
kamerbeek en moederkamerbeek bignal
Eindhoven, 27 augustus 1961, Nederlandse kampioenschappen tienkamp.
Herman Timme is er niet bij (ziek) en Eef haalt zijn achtste tienkamptitel, met 7295 punten.
Dit is boven het Nederlands record, maar is of niet aangevraagd of niet erkend.
Tweede wordt Wim Thissen 6077 punten, voor Jelle Doornbosch 5895,  Ab van der Pol 5169, Rein Knol 5138 en de nieuweling Jan van Heek 5018.

Op het eind van het seizoen op 30 september en 1 oktober doet Eef nog een tienkamp in Hraded (Tsjecho-Slowakije). Hij haalt 7594 punten, dat wordt wel een nieuw record.
kamerbeek doornbosch
Delft, 21/22 oktober 1961, meerkampen voor junioren.
Voor junioren zijn er nauwelijks meerkampen in die tijd, hooguit tijdens de clubkampioenschappen. 
In de jaren zestig organiseert AV '40 een nationale meerkamp voor junioren, op een tijdstip waarop het baanseizoen is afgelopen en het cross-seizoen is begonnen.
Desalniettemin een enorme vooruitgang en beter dan niets.
De baan in Delft heeft te lijden van wateroverlast, vooral gevallen voor de wedstrijden.
Bij de A-jongens wint Hubert van der Vloet (Unitas) de 7-kamp, voor Dirk Roos (Trekvogels) en Kees Kuiper (Volt).
Interessanter is de uitslag van de zeskamp  B-jongens. Winnaar is Piet Tamminga (foto midden) voor Harry Dost (links) en Tiemen Veneboer (rechts). Alle drie zijn enkele jaren later international.
Vijfde wordt Martin Zijl (Zaanland), zesde Sjouk Tel (AAC '61), negende Jan van Broekhoven (Diomedon), dertiende Herman Buuts (GM-Best) en zestiende Cees Haverhoek (PEC).

En de meisjes? Die moeten nog even wachten.
meerkamp junioren
Belgrado, 14 september 1962, Europese kampioenschappen.
De tienkamp wordt een enerverende strijd tussen de Rus Kuznetsof en de Duitser Werner von Moltke, die met 4 punten verschil door de Rus wordt gewonnen: 8026 tegen 8022 punten.
Eef staat derde na 9 nummers, voor de Duitser Bock, die echter een snellere 1500m loopt, waardoor Eef met 7724 punten vierde wordt. Eef pakt geen medaille, doch nooit eindigt hij zo hoog in de top. Het wordt ook zijn beste tienkamp ooit.


kamerbeek discus
                      belgrado
Vlaardingen 22 juni 1963, 10-kamp wedstrijd Nederland - België - Groot-Brittannië.
Eef Kamerbeek tijdens het hoogspringen.
Links op de foto zittend Koos Koumans en twee plaatsen verder Edward de Noorlander, die later Kamerbeek opvolgt als 10-kamp kampioen.
kamerbeek vlaardingen 1963
Vlaardingen, 23 juni 1963, interland Nederland - België - Groot Brittannië meerkamp.
Eef Kamerbeek wint de 110m horden in 14.7 en loopt hier met links de Belg Legros (15.4) en rechts de Brit Walker (18.3).
De tienkamp overwinning gaat ook naar Eef met 7102 punten, voor Jan van Heek 5875, Hubert van Lieshout wordt 7e met 5389 punten, Jan de Jong 9e met 5077 punten.

© Anefo, fotograaf Eric Koch
kamerbeek 110mh vlaardingen 1963
Eindhoven, 25 augustus 1963, Nederlandse kampioenschappen tienkamp.
Eef Kamerbeek wordt voor de tiende keer op een rij kampioen tienkamp, nu met 7345 punten.
De omstandigheden zijn door het slechte weer niet optimaal. Desondanks springt Eef 4,00 m. met de polsstok en wordt Nederlands tweede 4 meter. springer, achter Servee Wijsen.
In de uitslag komen na Eef, Jan van Heek (Holland) 6100 p., Wim Thissen (Holland) 5750 p., Rein Knol  (Haarlem) 5276 p., Cees de Kort (Taxandria) 5271 p., Harrie Joacim (HAV Haarlem) 5153 p., de Jong (Lycurgus) 5024 p., Freek Stam (Zaanland) 5018 p., Wim Krijnen (Haarlem) 4785 p. en Kees Kuiper (Volt) 4277 p.
Op de foto Wim Thissen (l) en Jan van Heek (r) in slaapzak op een luchtbed, daartussen Eef Kamerbeek.
kamerbeek van heek slaapzak
Enschede, 6 september 1964, Nederlandse kampioenschappen tienkamp.
Eef Kamerbeek wordt voor de elfde keer Nederlands kampioen op de tienkamp, nu met 7410 punten.
Het is zijn 26e tienkamp en hij heeft ze allemaal afgemaakt. 

Achter Kamerbeek volgen Jan van Heek, Wim Thissen, Freek Stam, Rein Knol, Edward de Noorlander, Kees de Kort, G. de Jong, Wim Krijnen, Martin Zijl, Harry Joacim en Hubert van Lieshout.
Tien man met meer dan 5000 punten, dat is nog nooit voorgekomen op een kampioenschap.
Eef is over zijn prestatie tevreden en staat vlak voor de Spelen in Tokio zeventiende op de wereldranglijst, rekening houdend met "afvallers" voor de Spelen, zelfs 11e.
Vol goede moed vertrekt hij naar Tokio om nog één keer te vlammen.  
kamerbeek pols
Tokio, 19 oktober 1964, Olympische Spelen.

Na enkele dagen in Tokio openbaart zich bij Eef Kamerbeek een soort ischias blessure, die volop trainen onmogelijk maakt.
Doktersbehandeling helpt nauwelijks. Met veel pijn begint hij aan zijn tienkamp.

De foto toont de finish van de 100m. De tijd van Eef is 11.3 en dat is niet goed, Het verspringen is ook onder de maat met 6,56 m., kogelstoten gaat weer goed met 14,40 m., daarna nipt 1,70 m. met  hoogspringen, waarna opnieuw een spuit hem voor de 400m moet oplappen.
Na vijf onderdelen staat hij op de zestiende plaats van de 21 deelnemers.

De volgende dag besluit hij niet verder te gaan.
kamerbeek 100m tokyo
Breda, 30 mei 1965, nationale tienkamp van Sprint.
Edward de Noorlander doet zijn eerste tienkamp als senior en wint met 6941 punten volgens de nieuwe telling.
Zijn prestaties: 11.3 sec., 7,04 m., 13,20 m., 1,90 m., 54.0 sec., 15.6 sec., 39,40 m., 3,50 m., 48,66 m. en 4:36.8 sec.
Achter hem volgen Wim Thissen 6410 punten, Freek Stam, Jan de Vries, Rein Knol, Gerard Veldkamp, Wim Krijnen, Bert Krijnen, Cees van Meel (Thor, A-junior) 5920 punten, Hubert van Lieshout, Wil Jonkers (Volt, A-junior) 5846 punten, Martin Zijl, Peter van Wijk, Harry Joacim en J. Ruijsink (Holland, A-junior) 5020 punten.

© ANP, fotograaf André van den Heuvel
edward de noorlander
                      berda 1965
Londen, Welwyn Garden City, 23 juli 1965, tienkamp interland Groot-Brittannië - België - Nederland.
Nederland treedt aan met een verzwakte ploeg door het ontbreken van Kamerbeek, Van Heek en De Noorlander.
Bovendien zijn de weersomstandigheden slecht, hetgeen duidelijk is te zien op de foto waar Rein Knol door de plassen naar het middenveld moet.
Ditmaal geen overwinning voor Nederland.
Jelle Doornbosch (7e met 6315 punten), Rein Knol (8e met 6235 punten) en Gerard Veldkamp (10e met 5958 punten) moeten genoegen nemen met een derde plaats, hoewel ze individueel goed presteren. Wim Thissen valt uit na drie nummers.


rein knol in de regen
Vlaardingen, 19 september 1965, Sportpark Vijf Sluizen, Nederlands kampioenschap tienkamp.
Op deze wedstrijd wordt Edward de Noorlander de opvolger van Eef Kamerbeek, door kampioen te worden met 7087 punten.
Edward springt hier 3,50 m. met de polsstok.

Achter Edward komen met meer dan 6000 punten Hans de Haas (6702), Eef Kamerbeek (6538), Freek Stam (6266), Hubert van Lieshout (6210), Cees de Kort (6149), Wim Krijnen (6078), Rein Knol (6037) en Jaap Noordenbos  (6033).

Jan van Heek, kanshebber voor de tweede plaats, blesseert zich op zondag en valt uit.
Tijdens deze wedstrijd verbetert Edward de Noorlander het Nederlands record hoogspringen van tienkamper Jan Brasser uit 1936 van 1,946 naar 1,96 m.
Edward wordt de derde Nederlander die meer dan 7000 punten haalt, achter Kamerbeek met 7632 p. en Herman Timme, wiens 1960 prestatie van 6992 punten door de nieuwe telling is opgewaardeerd naar 7213 punten.
noorlander vlaardingen 1965
Breda, 12 juni 1966, nationale tienkamp Sprint.
Ed de Noorlander, Jan de Vries en Martin Zijl doen niet mee door blessure of ziekte.
Winnaar wordt de Duitser Hars van ASV met 6568 punten, voor Freek Stam (Zaanland) 6513, Renee van de Water (Holland) 6328, Aad Bode (DOS) 6048, Bert Krijnen (VIF) 5861, Jan van Broekhoven (MOC'17) 5618, Frank Bakermans (ACE, A-junior) 5612, Piet Landa (MOC'17) 5467, Wim Sneek  (KMA) 5435 en Ab Slaman (AAC) 5042, met 0 punten op hoog.

Aad Bode hier op de foto: 11.1 sec., 6,60 m., 11,61 m., 1,65 m., 51.0 sec., 16.0 sec., 30,76 m., 2,60 m., 38,78 m. en 4:37.0 sec.
arie bode breda 1966
Een moment in deze wedstrijd.
Edward de Noorlander komt kijken naar zijn collega's, waarvan Renee van de Water op een luchtbed zit, Jan van Heek naast Edward staat en Piet Landa voorover staat geboden.

Jan van Heek staat wel in wedstrijdkleding, maar "doet niet mee".  Hoewel er wel een foto is waarop hij de discus werpt.
tienkamp breda 1966
Beverwijk, 16 juli 1966, interland Nederland - België - Groot-Brittannië.
Start van de serie 100m met Aad Bode, rechts.

Met drie Britten vooraan wint Engeland het landenklassement, voor Nederland en België.
Beste Nederlander is Freek Stam met een vijfde plaats 6647, waarna Jan de Vries zevende 6317, Aad Bode negende 6167 en Hubert van Lieshout tiende 6127.

arie bode beverwijk
Vlaardingen, Sportpark Vijf Sluizen, 30 september 1967, Nederlands kampioenschap tienkamp.
Jan Borsje (Holland, zie foto) springt 1,91 m. en wordt uiteindelijk zevende met 6037 punten.

Winnaar van de tienkamp wordt Freek Stam (Zaanland), 6810 p. voor Jan de Vries ((FIT)  6756 p., Bert Krijnen (GAC)  6427 p., Hubert van Lieshout (PAC) 6351 p., Jac van Merode (Thor) 6269 p., Van der Linde (6059) p., Jan Borsje, Rudy Langemeyer (Estafette) 5823 p., Piet Wildenburg (Spartaan) 5766 p. en Tournier (AVR) 5398 p.
Roel Visser (AVR) en Ben Lesterhuis (Sisu) staken de strijd.

jan
                      borsje 1967
Vlaardingen, 31 augustus 1968, Nederlands kampioenschap tienkamp.
Edward de Noorlander wint zeven van de tien nummers, hetgeen iets zegt over zijn vorm en het niveau van zijn concurrenten. Hij komt uit op een pr van 7478 punten en verzekert zich daarmee voor deelname aan de Olympische Spelen van Mexico.

Achter hem komen Freek Stam (Zaanland) 6526 p., Rudy Langemeyer (AAC) 6351 p., Jan de Vries (FIT) 6316 p., Pim Baldé (AV '40) 6283 p., Hans Smeman (AVR) 6046 p., Roel Keus (Fortuna) 6017 p., Roel Visser (AVR) 5998 p., Jelle Doornbosch (HAV Haarlem) 5820 p. en Martin Zijl (Zaanland) 5696 p.

ed de noorlander
Vlaardingen, 29 augustus 1970, Nederlands kampioenschap tienkamp.
Hans Smeman (AVR, zie foto) prolongeert zijn titel.
Na 9 nummers staat de PSV'er Ben Lesterhuis vooraan. Dan komt de 1500m en Lesterhuis heeft daar 12 seconden voorsprong. Smeman loopt 4:39.4 en Lesterhuis ......... 6:02.1, een tienkamper van klasse onwaardig. Zijn begeleider Eef Kamerbeek is teleurgesteld. Het kost Lesterhuis zelfs de tweede plaats.

De uitslag: 1. Hans Smeman 7043 p. 2. Rudy Langemeyer (AAC) 6714 p. 3. Ben Lesterhuis 6709 p. 4. Wil Jonkers (Volt) 6675 p. 5. Freek Stam (Zaanland) 6652 p. 
hans smeman nk 1970 vlaardingen
Breda, 6 juni 1971, meerkampwedstrijden Sprint.
Op het podium komen vlnr. Piet Claassen (de Keien) derde met 6468 punten, Wil Jonkers (Volt) winnaar met 6753 punten en Jac van Merode (Thor) derde met 6385 punten
Edward de Noorlander doet alleen de eerste dag mee.
Het jaar daarop, in 1972, wordt Jac van Merode Nederlands kampioen tienkamp.

© Johan van Gurp
jack van merode
Papendal, 29 juli 1972, meerkampinterland Nederland - België - Groot Brittannië.
In een allerlaatste poging beginnen Edward de Noorlander en Hans Smeman aan de bestorming van de eis van 7800 punten, gesteld door het NOC voor uitzending naar de Olympische Spelen van München. Tevergeefs, hoewel beiden een goede tienkamp draaien kunnen ze zelfs het record van Kamerbeek van 7632 niet breken. Zij realiseren hun beste jaarprestatie met 7517 resp. 7491 punten.
Nederland verliest de wedstrijd zowel van Groot - Brittannië als van België.

© Anefo
hans smeman flopt 1.96 op papendal

Terug naar top